Karel IPG1000 IP Santral

Karel IPG1000 IP Santral

Karel IPG1000 IP Telefon Santrali

Karel IPG1000, ekonomik, büyümeye ve gelişmeye açık bir IP telefon santralıdır. Genel olarak IP ve Tümleşik İletişim hizmetlerini sunan, mevcut ve geleceğe yönelik iletişim ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek yazılım tabanlı bir yapıdadır. IPG1000 orta ve büyük kapasiteli kurumların iletişim ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlanmış olup, 16 hattan 64000 hatta kadar büyüyebilmektedir.

 

Ana Özellikler

  • Karel IPG1000 Telefon Santrali esnek yapısı ile ihtiyaçlara uygun yapıda değiştirilerek, Analog yapıdan hibrid yapıya ya da direkt Full IP yapıya dönüştürülebilir.
  • Tüm özelliklerini kendi üzerinde barındırması sayesinde, istenildiği zaman, hızlıca ihtiyaç duyulan özelliklere geçiş sağlanabilir.
  • Sistem IPv6 ve IPv4 yapısı ile uyumlu olup, bu yapı sayesinde IPv4’ten IPv6’ya kademeli geçiş yapma fırsatı sunarak, mali avantaj sağlar.

 

 

KAREL IPG1000 SİSTEM ÖZELLİKLERİ
Karel IPG1000 Telefon Santrali, Linux işletim sistemi üzerine geliştirilmiş olduğundan, iletişim çözümlerinde her türlü entegrasyon ihtiyaçlarını  karşılayabilmektedir. Karel IPG1000 Telefon Santrali, salt yazılım olarak kullanılabildiği için, Linux Suse işletim sistemi yüklü herhangi bir sunucu üzerinde rahatlıkla çalıştırılabilmektedir.

Karel IPG1000 Telefon santrali, SIP ve H323 protokollerini desteklemektedir. Geliştirmeye açık yazılım yapısı, kullanıcıların ihtiyaç duydukları pek çok web tabanlı işlemi yapmalarına, gelen çağrıların otomatik olarak karşılanması (IVR), sesli mesaj kutuları (VM), ses kayıt (VR), sesli mesajların e-posta ile gönderimi (VM2EM), anlık durum bilgisinin (Presence) izlenmesi, anlık mesajlaşma (IM), Microsoft Outlook© entegrasyonu gibi pek çok tümleşik iletişim özelliklerini bünyesinde barındırır.

Tüm sistem, sunucu üzerinde bulunan web sunucu üzerinden yönetilmektedir. Web altyapısı sayesinde sistem lokasyon içinden ve lokasyon dışından rahatlıkla programlanıp, yönetilir ve kişiselleştirilebilir.

DONANIM ÖZELLİKLERİ

Karel IPG1000 Telefon Santrali, 19” dolap yapısı ile ilave dolap ve yatırım gerektirmez, standart sistem dolaplarında kullanılabilir. Sistemde kullanılan kartların kendi üzerlerinde güç devresine sahip olmaları güç verimliliğini sağlarken, dış dünyadan gelebilecek güç sapmalarına karsı çok daha dayanıklı bir yapıdadır. Arayan numarayı gösterme özelliklerine sahiptir

 

Fiberoptik Altyapıya Uygun : Karel IPG1000 Telefon Santralinde entegre Fiber Optik Kartı sayesinde fiber optik şebeke direkt olarak sistem üzerinde sonlandırılabilir. Böylece ayrı bir fiber anahtarlama cihazının kullanılmasına gerek kalmaz.

 

VRC KARTI ile Entegre Özellikler: Entegre ses kayıt, IVR, Voice Mail (sesli mesaj mail gönderimi) , sesli mesaj kaydı VRC kartının donanım ve yazılımında gömülüdür. Bu özellikler opsiyonel olarak sunulmaktadır. İstediğiniz zaman, ek bir donanıma gerek kalmadan VRC lisansı ile aktifleştirilerek, 16 kanal ses kayıt ile 16 kanal IVR özelliklerine sahip olabilirsiniz. 16 Kanal ihtiyaçlarınıza yetmediği durumlarda ise ilave VRC kartı ve lisansı eklenebilmektedir. VRC kartı ile Karel IPG1000 Telefon Santralinde gömülü görüşme kaydı ve IVR sağlanır. Robot operatör mesajları okunabilir, abonelere sesli mesaj bırakılabilir. Abone ve dış hat görüşmeleri kayıt edilebilir. Kayıt edilen görüşmeler elektronik posta olarak gönderilebilir yada tercih edilirse sistem üzerinde veya harici bir ortamda depolanabilir. Görüşme kayıtları WebCM ile takip edilip, raporlanabilir.

Karel IPG1000 Fiziksel Özellikleri
IPG1000 Boyutlar (D x G x Y):
462 x 480 x 132.5 (mm) (güç ünitesi ve askı kulakları ile)
440 x 440 x 132.5 (mm) (güç ünitesi ve kulaklıklar hariç)

IPG1000 Ağırlık: 10 kg (güç ünitesi ile)

 

Karel IPG1000 Santral Servisi